Artsenstaking op maandag 7 juli
Op maandag 7 juli vindt er een artsenstaking plaats. Ook in ons ziekenhuis nemen verschillende artsen deel aan deze actie. Als ziekenhuis hebben we begrip voor hun redenen om actie te voeren. Toch willen we, in samenspraak met onze artsen, garanderen dat u als patiënt niet de dupe wordt van de stakingsactie. Daarom ondernemen we verschillende stappen om de impact op onze dienstverlening zo beperkt mogelijk te houden.
Welke zorgen blijven gewaarborgd op 7 juli?
Alle dringende zorg blijft gegarandeerd. De spoedgevallendienst blijft normaal functioneren. Opgelet: De meerderheid van de Kempense huisartsen (werkzaam binnen Havik) zal maandag het werk neerleggen. De huisartsenwachtpost in Geel is daarom die dag uitzonderlijk open voor patiënten die hun huisarts niet kunnen bereiken en dringende zorg nodig hebben.
De werking op onze verpleegafdelingen verloopt normaal. Ook het klinisch laboratorium blijft volledig operationeel. Op de dienst radiologie gaan alle reeds geplande onderzoeken (ook MRI) door, evenals dringende onderzoeken.
Welke zorgverlening zal anders verlopen?
Er worden geen nieuwe, niet-dringende afspraken meer ingepland op maandag 7 juli.
Bij een aantal diensten (zoals pediatrie, pneumologie, gastro-enterologie, gynaecologie, vaatheelkunde, orthopedie, urologie, neurologie, nucleaire dienst en anesthesie) kunnen bepaalde consultaties, onderzoeken of ingrepen verplaatst worden naar een latere datum.
Word ik op de hoogte gebracht als mijn afspraak op 7 juli niet doorgaat?
Ja. Heeft u een afspraak op maandag 7 juli die moet worden uitgesteld, dan brengen we u daarvan persoonlijk op de hoogte. Uiterlijk op vrijdag 4 juli nemen we hiervoor contact met u op. Ontvangt u geen telefoontje, dan gaat uw afspraak die dag door zoals gepland.
We danken u alvast voor uw begrip in deze uitzonderlijke omstandigheden.